Grupul Ziar de Busteni – Interacțiune


ULTIMELE ARTICOLE


Sunt alaturi de noi, citesc, comentează si interactionează . Poți să fi și tu alaturi de ei după inregistrare.( vezi sectiunea Cont AUTOR ZdB )

Un filmuleț care-ți va schimba impresia despre ce poate face natura și cât de mici suntem :

Facebook Status

Alexandra Negreanu
Facebook IconApril 22, 2017 at 10:59 pm

Alexandra Negreanu shared a link to the group: Ziar de Busteni.

Ati vazut noile modele de sandale si pantofi ? Sunt cei mai frumosi si au cele mai mici preturi :

Facebook Picture
dEpurtat - Cele mai mici preturi la incaltaminte de dama!

depurtat.ro

Magazin online - reduceri si promotii. pantofi, pantofi dama, pantofi cu toc, incaltaminte dama, pantofi sport, tenisi, incaltaminte, papuci, sandale cu toc, sandale fara toc, botine, balerini, sandale, scarpi, ghete, cizme, genti dama, genti,

Ziar de Busteni
April 22, 2017 at 1:43 am

Ziar de Busteni shared Iuliana Ciubuc's post to the group: Ziar de Busteni.

Facebook Picture
Iuliana

Astazi, -21 apr. 2016, s-a incheiat FESTIVALUL NATIONAL DE CREATIE LITERARA PENTRU COPII SI TINERET" CEZAR PETRESCU-ed. a VII-a, organizat de Filiala Bucuresti de Literatura pentru Copii si Tineret , Uniunea Scriitorilor din Romania, ce s-a desfasurat cu mare succes timp de trei zile(19-21 apr .2016) la Busteni - PH.
Felicitari castigatorilor, , organizatorilor, participantilor , gazdelor, dar si celor peste 150 de de concurenti , care au participat cu lucrari valoroase!
Multumim tuturor!

Ïonuț Cläudïu Ärvïnte
April 21, 2017 at 4:05 pm

Știți cumva dacă se deschide pârtia ?

Ziar de Busteni Din nefericire Pârtia nu se va deschide . Pârtia , de fapt transportul pe cablu va fi concesionat in data de 4 mai 2017 prin licitatie publică

April 21, 2017 at 7:10 pm

Ziar de Busteni
Facebook IconApril 21, 2017 at 3:24 pm

Ziar de Busteni shared a link to the group: Ziar de Busteni.

Facebook Picture
Alegeri parțiale 11 iunie la Bușteni, oficial

ziardebusteni.ro

Guvernul a stabilit, joi, organizarea in data de 11 iunie 2017 a scrutinului local partial pentru alegerea primarului in 49 de localitati in care aceasta functie a ramas vacanta ca urmare a demisii…

Constantin Iancu
Facebook IconApril 20, 2017 at 11:01 am

Constantin Iancu shared a link to the group: Ziar de Busteni.

http://stiriactuale.ro/social/18068-locurile-de-munca-din-prahova-la-data-de-20-aprilie-2017.html

Facebook Picture
Locurile de munca din Prahova la data de 20 Aprilie 2017 - Ştiri Actuale

stiriactuale.ro

Biroul de presă al Agenţiei Judeţene pentru Ocuparea Forţei de Muncă (AJOFM) din Prahova vă prezintă situaţia locurilor de muncă vacante în această perioadă. Pentru mai multe detalii, puteţi vizita site-ul http://www.prahova.anofm.ro

Ziar de Busteni
April 18, 2017 at 11:45 am

Ziar de Busteni shared a memory to the group: Ziar de Busteni.

Facebook Picture
Ziar
Ilie Ionita
April 18, 2017 at 5:26 am

Ilie Ionita shared Davideo.ro's video to the group: Ziar de Busteni.

Vopsirea unui perete cu aspect patinat.

Facebook Picture
Davideo.ro

savana sidef finisaj de lux pentru vopsea lavabilă se poate aplica pe suprafeţe vopsite în prealabil cu vopsea superlavabilă savana, colorată sau albă, în vederea finisării decorative

Ziar de Busteni
Facebook IconApril 17, 2017 at 8:52 pm

Ziar de Busteni shared a link to the group: Ziar de Busteni.

Facebook Picture
Bine ați pleca de pe Valea Cerbului

ziardebusteni.ro

Ți se face scârbă de atâta toleranță și dragoste față de ”turiștii” din Valea Cerbului. Niște NESIMȚIȚI maximi, iubiți de toată lumea, de autorități, de iubitorii de munte, de localnici… Nu m…

Mateescu George Daniel Am spus si o repet, nu autoritatile poarta vina, ci LOCALNICII carora nu le pasa. De altfel, sunt convins ca cel putin jumatate nu au fost niciodata pe Valea Cerbului. Cati busteneni NU au fost niciodata la Cruce, cati nu au fost niciodata in Poiana Costilei sau la Refugiu, cati au urcat "pe picioare" in Platou? ... poate unul din zece! In schimb tot busteneanul spune plin e mandrie ca acolo este "poarta Bucegilor", "raiul alpinistilor", vai de ei... Daca intrebi cati au "facut" Braul Mare sau Braul lui Raducu vei afla ca nici macar nu stiu ce inseamna denumirile cu pricina. Cauza trebuie cautata la origini, in faptul ca localitatea este recenta, nu are o "vatra", imensa majoritate a locuitorilor fiind formata din familii recent instalate, cel mult de doua generatii. Apoi, nu exista o traditie a mersului pe munte, a alpinismului, nu exista si nu au existat niciodata ghizi montani, in general nu exista un atasament intim fata de munte. Exista insa multa fanfaronada.

April 17, 2017 at 9:10 pm

2
Ziar de Busteni
Facebook IconApril 16, 2017 at 2:12 pm

Ziar de Busteni shared a link to the group: Ziar de Busteni.

Facebook Picture
Hristos a inviat!

ziardebusteni.ro

Vă urez tuturor ca lumina sfântă să vă ocrotească, să aveți pace și bucurii, pașii să vă fie insoțiți de dragoste și sănătate. Sărbători de Paște fericite ! Și nu uitați bucuria copiilor … Ie…

Ziar de Busteni
Facebook IconApril 13, 2017 at 3:31 pm

Ziar de Busteni shared a link to the group: Ziar de Busteni.

Facebook Picture
Kalinderu se reconcesionează pe 4 mai 2017

ziardebusteni.ro

In săptâmâna mare, in joia mare, când IUDA l-a vândut pe ISUS, in această zi de 13, ca și Ordonanța cu același număr, cu toate că am mai scris despre acest subiect, nu pot să nu-mi anunț cititorii …

 

Facebook Status

Ziar de Busteni
April 23, 2017 at 11:12 am

Tuturor celor cu nume sfânt Gheorghe, vă urez ”La mulți ani!”

Mihele Petre Bună dimineața , duminică minunată şi zi de Sf. GHEORGHE fericită vă doresc !

April 23, 2017 at 11:23 am

1

Neghi Mondialu Multumim !!

April 23, 2017 at 11:33 am

1

Bambarac Gheorghe Multumiri si spor in activitate

April 23, 2017 at 11:37 am

1
Ziar de Busteni
Facebook IconApril 21, 2017 at 3:24 pm

Ziar de Busteni shared a link.

Facebook Picture
Alegeri parțiale 11 iunie la Bușteni, oficial

ziardebusteni.ro

Guvernul a stabilit, joi, organizarea in data de 11 iunie 2017 a scrutinului local partial pentru alegerea primarului in 49 de localitati in care aceasta functie a ramas vacanta ca urmare a demisii…

Marius Penciulescu NU SUNT PREA EDIFICAT CEEA CE AR TREBUI SA FAC PE DATA DE 11 IUNIE 2017, INTRUCAT ATUNCI CAND INTREB IN STANGA SI IN DREAPTA CE AR TREBUI SA"ALEGEM" RASPUNSUL VINE CU O VITEZA HALUCINANTA: PE CINE VREI ?, DE PARCA CHIAR CONTEAZA, NIMENI NU INTREABA ,DACA DE EX. AR MAI FI NECESARA O ADMINISTRATIE A ORASULUI, CARE "NICIODATA NU A "SERVIT" (pentru ca acesta este termenul), COMUNITATEA CARE CE E DREPT NICI NU SE POATE MANIOFESTA FIIND IMPARTITA IN "COLECTIVITATI CU PROBLEME REZOLVATE", SI RESTUL....POT SA ASTEPTE ...MARIREA CIMITIRULUI (care devine pe zi ce trece neincapator), asa ca despre aceste "ALEGERI" CRED CA O PARERE PERSONALA CA NU ISI MAI AU ROSTUL !!!!, MAI CU SEAMA CHELTUIALA!!!! SI CA SA DAU DOVADA DE O ULTIMA " POSIBILA " INCREDERE IN VIITOR, MA VOI DUCE SA CUMPAR O "GALEATA", IN CARE SA POT ADUNA "MIEREA", ASA PREVENTIV !!!!

April 22, 2017 at 12:02 am

1

Pricopie Licurici Administratia, Busteni (primarie)e parte integranta din ,,sistem"asa ca votul in teorie nu prea conteaza, dar FRUMOS ar fi ca bustenarii, sa-si aduca aminte ca au fost mereu oameni mandri,liberi, care nu sufera sa le sufle ,,altii"in ciorba,si sa voteze ca atare!Nu ca nu am avea oameni sobri si ONESTI,dar sunt greu de convins ,la ce DEZASTRU a lasat, semi-ZEUL"in primarie,oricum ramane la latitudinea fiecarui cetatean, daca foloseste aceasta arma,legala, dar ruginita, VOTUL,si masura in care va fi o victorie a LOCALNICILOR,si nu a unor grupuri ,,MAFIOTE",nu o spun eu, o afirma cele mai competente, functii din STAT: ,,traim intr-un stat mafiot"!!!

April 22, 2017 at 10:36 am

1
Ziar de Busteni
Facebook IconApril 20, 2017 at 7:42 pm

Ziar de Busteni shared a link.

Facebook Picture
Iarna de primăvară

ziardebusteni.ro

Intr-un final a sosit … iarna de primăvară puțin așteptată, dar anunțată de ceva vreme. Ieri era … cumva, inourat, dar verde totul, mii de panseluțe impodobind mult frumosul nostru oraș…

Sovaiala Alexandra dlor.consilieri din busteni va rugam sa nu aprobati bani ptr.dezapezire din aceste zile ptr.ca a fost de .....nimic.(cacao)

April 22, 2017 at 4:21 pm

Izak Tatiana
April 20, 2017 at 10:27 am

Multumesc ptr. accept... O zi frumoasa...

Ziar de Busteni
April 19, 2017 at 11:52 pm

Nu știu cum este la voi pe străzi dar Telecabinei și Caraiman sunt la al IV-lea plug cu sărăriță. Felicitări Comprest!

Sabina Ulubeanu la noi a venit doar odata :)))

April 20, 2017 at 12:15 am

Delia L. Crețu Pe bune ? Sus pe Zamora au trecut o singura data la ora 00 in Piatra Arsa deloc ...

April 20, 2017 at 1:13 am

Serea Ciprian Sunt străduțe pe care nu a intrat niciodată în nici un an.... Ei fac doar străzile pe care le consideră principale. Restul ciuciu.
Anul acesta au fost pe strada mea după n ani de absență. Dar încă nu știu dacă au fost și aseară... Vom vedea. Și pune o vorba sa se aprinda lumina când trebuie.... Când avem nevoie de ea....

April 20, 2017 at 6:27 am

3

Ioan Satmareanu de paste 😀

April 20, 2017 at 7:29 am

Elena Dumitriu Rusine celor ce au dezapezit DN1,care nici acum nu stiu cu ce viteza trebuie sa circula si in calea lor distrug fatadele caselor.
La primaria Busteni am sunat 15 minute si nu raspuns nimeni.

April 20, 2017 at 7:44 am

Florin Cojocaru Pe Cezar Petrescu si Victoriei ma dau deja cu rolele :)))

April 20, 2017 at 7:52 am

Violeta Treaba Si sus in Fierastrau nu au venit deloc

April 20, 2017 at 8:13 am

Irimia Maria De data asta chiar ia luat pe nepregatite.

April 20, 2017 at 8:35 am

1

Izak Tatiana Asa e la munte...am locuit 30 de ani in Busteni...si stiu cum e...

April 20, 2017 at 10:30 am

Viorica Lucia Boncu Veniți la Kalinderu!!!!

April 20, 2017 at 10:49 am

Flori Bunea Felicitări la Azuga e biiiine.

April 20, 2017 at 12:23 pm

1

Paul Sasu Va rog. Trifu mergea pe străzi cu loganul. A uitat plugul.😎

April 20, 2017 at 10:31 pm

Paul Sasu Poate nu mai are contract. A muncit mult saracutul in iarna.

April 20, 2017 at 10:32 pm


 


 

Poți face parte din grupul ZdB pe Facebook – click

Poți să apreciezi pagina de Facebook Ziar de Bușteni – click

Poți deveni AUTOR ZdB completând formularul de mai jos:

Doresc cont AUTOR ZdB

 

Verification