Sunt alaturi de noi, citesc, comentează si interactionează . Poți să fi și tu alaturi de ei după inregistrare.( vezi sectiunea Cont AUTOR ZdB )

Un filmuleț care-ți va schimba impresia despre ce poate face natura și cât de mici suntem :

Facebook Status

Iulian Maxim
Facebook IconOctober 17, 2017 at 10:14 am

Iulian Maxim shared a link to the group: Ziar de Busteni.

Decenta si valoare

Facebook Picture
O mare actrita a vizitat obiective turistice din Prahova si nici o oficialitate nu a stiut nimic - Stiri Prahova, Max Media Ploiesti

max-media.ro

Stiri Ploiesti si Prahova. Afla de pe Max-Media noutatile din: stiri locale, politica, eveniment, administratie, social, economic, international, monden si sport.

Mihaela Nitoi J.Bisset??? as fi recunoscut o dintr o mie.

October 17, 2017 at 4:15 pm

Norbert Nemethi
October 13, 2017 at 11:07 pm

Norbert Nemethi shared his post to the group: Ziar de Busteni.

Facebook Picture
Norbert
Ziar de Busteni
Facebook IconOctober 9, 2017 at 9:43 am

Ziar de Busteni shared a link to the group: Ziar de Busteni.

Facebook Picture
Toate traseele turistice din Bucegi si Ciucas, interzise in sezonul rece, sunt temporar inchise

traseepemunte.ro

Din cauza ninsorilor din ultimele zile, salvamontistii din judetul Prahova recomanda turistilor sa nu se aventureze pe traseele montane spre platoul Bucegi si Ciucas.

Ziar de Busteni
Facebook IconOctober 8, 2017 at 5:22 pm

Ziar de Busteni shared a link to the group: Ziar de Busteni.

Facebook Picture
Speologie sub sufragerie și pensulația

ziardebusteni.ro

Precum spuneam in articolul precedent, acum scriu despre ”pensulație” și ”o zece de mii”, adică despre cam ce se mai invață in clasele primare, in școlile din România. Revin un pic la ”profesorii …

Ilie Ionita
October 6, 2017 at 4:32 pm

Ilie Ionita shared Davideo.ro's video to the group: Ziar de Busteni.

Mapelastic si Mapelastic Smart

Facebook Picture
Davideo.ro
Ziar de Busteni
October 6, 2017 at 11:02 am

Ziar de Busteni shared Fundatia Spirit Romanesc - Teatrul Zamora's post to the group: Ziar de Busteni.

Facebook Picture
Fundatia Spirit Romanesc - Teatrul Zamora

Astăzi, 6 octombrie 2017, de la ora 15.00, vă aşteptăm la Centrul Cultural „Carmen Sylva” din Sinaia la un nou spectacol prezentat de actorii Trupei de Teatru ZAMORA. Astfel, vă veţi delecta umoristico-cultural cu „Buletinul meteo” şi „Dragoste online” - două noi texte scurte comice de-ale dramaturgului Dinu Grigorescu şi regizate de ing. Horia Bârleanu.

„Buletinul meteo şi Dragoste online”
Gen: Spectacol-lectură de comedie

Autor: Dinu GRIGORESCU
Regia şi ilustraţia muzicală: ing. Horia BÂRLEANU

Distribuţia:
Virgil NICOLAE
Cristina NICOLAE
Mariela ŞANDRU
Alina COJOCARU
Marius BRATOSIN
Roxana MANCIULEA
Luiza BIANU
Horia BÂRLEANU
Cecilia FRÂNCU
Cristina ACHIM
Ana Maria COJOCARU
Ana BARCZA

Durata spectacolului: 1 oră

INTRAREA ESTE LIBERĂ!

Mulţumim conducerii Primăriei oraşului Sinaia pentru includerea spectacolului nostru în programul celei de-a 23-a ediţii a Festivalului Sinaia Forever!

Alexandrinna Mihail
October 3, 2017 at 9:53 pm
SilverSoft Web Desing
October 2, 2017 at 8:42 am

Web Desing & Development Company,Building Brands & Healthy Relations
GAZDUIRE SITE
Va oferim gazduirea site-urilor pe servere performante aflate in reteaua celui mai mare transportator de Internet, GTS Telecom, din Romania, reteaua avand numeroase back-upuri, toate pe fibra optica.
De asemenea, reteaua in care se afla serverele de gazduire web este legata direct la RoNIX, ceea ce mareste viteza de transfer pentru utilizatori indiferent in ce retea se afla.
Toate pachetele de gazduire includ:
CPanel - administrare cont
Panou de administrare a site -ului, simplu de utilizat, cu interfata prietenoasa, in limba romana.
RVSiteBuilder
Aplicatia va permite realizarea site-ului in cateva minute fara cunostinte de programare.
Software Suport:
CGI, PHP, PERL, Cron, FrontPage, Curl, GD, Image Magick, Agora shopping cart, Instant osCommerce
Facilitati Email:
WebMail, Email Alias, Mailing lists, SpamAssassin, Autoresponders, Antivirus, MailForward, IMAP, SMTP
In cazul in care doriti sa va mutati site-ul de la alta firma de hosting la noi, transferul datelor de pe vechiul server la noi pe server se face gratuit !
Spatiu generos
Calitate garantata
Securitate
Suport gratuit
Toate pachetele de gazduire contin gratuit SOFTACULOUS.
Softaculous este un sistem cu ajutorul caruia puteti instala peste 100 de scripturi gratuite pe care le primiti odata cu contul de hosting.
pt mai multe detali la numerele de telefon afisate sau lasati un mesaj telefon:0799430413, 0744399628

Ziar de Busteni
Facebook IconSeptember 27, 2017 at 11:57 pm

Ziar de Busteni shared a link to the group: Ziar de Busteni.

Facebook Picture
Despre profesorii ”agramați” de la Bușteni

ziardebusteni.ro

Și aici nu mă refer doar la cei de la Colegiul Kalinderu din Bușteni, care, sub ”umbrela” anonimatului, și-au ”permis” să sesizeze un ziar prahovean ( observatorulph.ro) asupra faptului că nu și-au…

Cristinel C. Popa Si de unde stiti ca e chiar profesor cel care a scris?...Poate e ruda analfabeta si disperata a unuia dintre ei sau poate chiar un ziarist ratat...

September 28, 2017 at 11:22 am

Ziar de Busteni
Facebook IconSeptember 26, 2017 at 1:55 pm

Ziar de Busteni shared a link to the group: Ziar de Busteni.

Facebook Picture
Sedință ordinară a CL Bușteni in 28.09.2017, ordinea de zi și votul

ziardebusteni.ro

Ca in fiecare lună, anunț Ședința Publică Ordinară a C.L. Bușteni, ordinea de zi și cum votez la Proiectele de Hotărâre. Această ședință va avea loc Joi, 28 septembrie 2017 incepând cu orele 14.00 …

 

Facebook Status

Ziar de Busteni
Facebook IconOctober 14, 2017 at 7:03 pm

Apus

Facebook Picture
Ziar de Busteni
Facebook IconOctober 8, 2017 at 5:22 pm

Ziar de Busteni shared a link.

Facebook Picture
Speologie sub sufragerie și pensulația

ziardebusteni.ro

Precum spuneam in articolul precedent, acum scriu despre ”pensulație” și ”o zece de mii”, adică despre cam ce se mai invață in clasele primare, in școlile din România. Revin un pic la ”profesorii …

Ziar de Busteni
October 7, 2017 at 4:45 pm

Ziar de Busteni shared XBG Events's video.

Facebook Picture
XBG Events

Aproape imposibil!!

Ziar de Busteni
October 6, 2017 at 11:02 am

Ziar de Busteni shared Fundatia Spirit Romanesc - Teatrul Zamora's post.

Facebook Picture
Fundatia Spirit Romanesc - Teatrul Zamora

Astăzi, 6 octombrie 2017, de la ora 15.00, vă aşteptăm la Centrul Cultural „Carmen Sylva” din Sinaia la un nou spectacol prezentat de actorii Trupei de Teatru ZAMORA. Astfel, vă veţi delecta umoristico-cultural cu „Buletinul meteo” şi „Dragoste online” - două noi texte scurte comice de-ale dramaturgului Dinu Grigorescu şi regizate de ing. Horia Bârleanu.

„Buletinul meteo şi Dragoste online”
Gen: Spectacol-lectură de comedie

Autor: Dinu GRIGORESCU
Regia şi ilustraţia muzicală: ing. Horia BÂRLEANU

Distribuţia:
Virgil NICOLAE
Cristina NICOLAE
Mariela ŞANDRU
Alina COJOCARU
Marius BRATOSIN
Roxana MANCIULEA
Luiza BIANU
Horia BÂRLEANU
Cecilia FRÂNCU
Cristina ACHIM
Ana Maria COJOCARU
Ana BARCZA

Durata spectacolului: 1 oră

INTRAREA ESTE LIBERĂ!

Mulţumim conducerii Primăriei oraşului Sinaia pentru includerea spectacolului nostru în programul celei de-a 23-a ediţii a Festivalului Sinaia Forever!

Ziar de Busteni
Facebook IconSeptember 27, 2017 at 11:56 pm

Ziar de Busteni shared a link.

Facebook Picture
Despre profesorii ”agramați” de la Bușteni

ziardebusteni.ro

Și aici nu mă refer doar la cei de la Colegiul Kalinderu din Bușteni, care, sub ”umbrela” anonimatului, și-au ”permis” să sesizeze un ziar prahovean ( observatorulph.ro) asupra faptului că nu și-au…

Ciprian Staicut Și totuși, nu cred că este redactată de profesori, nu vreau să cred că sunt potențiali formatori ale viitoarelor generații de absolvenți.

September 28, 2017 at 9:28 pm

Ciprian Staicut Tocmai asta am vrut să transmit si eu, deplina încredere si respectul pe care îl port corpului profesoral. Nimic altceva.

September 29, 2017 at 10:03 am

1

Valentin Codescu "Fituica" plina de greșeli si-a "atins scopul"! Dacă era redactată corect gramatical probabil ca mare lucru nu s-ar fi întâmplat.Autoritatile s-au mișcat foarte repede "sa ascundă tot gunoiul sub pres"! Felicitări sincere celui care a "gândit textul" !

September 30, 2017 at 8:23 am

3

 


 

Poți face parte din grupul ZdB pe Facebook – click

Poți să apreciezi pagina de Facebook Ziar de Bușteni – click

Poți deveni AUTOR ZdB completând formularul de mai jos:

Doresc cont AUTOR ZdB

 

Verification